ZASTAVTE SA  U NÁS NA ADBLUE!

Poznáte AdBlue? Je to je chemicky vysoko čistý roztok močoviny, vyrobený z čistej močoviny a demineralizovanej vody, jej presné zloženie je 32,5% močoviny a 67,5% vody.

AdBlue funguje na princípe vstrekovania pred katalyzátor výfukových plynov, pričom močovina sa najskôr čo najrovnomernejšie mieša z výfukovými plynmi a vplyvom tepla a vody sa rozkladá na amoniak NH3 a oxid uhličitý CO2. Následne Amoniak na povrchu katalyzátora reaguje s oxidmi dusíka NOX, ktoré vznikajú pri spaľovaní nafty. Z výfukovej sústavy tak namiesto veľkého množstva oxidu dusíka odchádza práve neškodná vodná para a dusík. Spotreba AdBlue je približne 2 až 6% k spotrebe nafty. Podľa informácii od výrobcov, AdBlue znižuje spotrebu nafty o 2 ož 4%. Takže toto bola technická časť. V praxi je AdBlue roztok, ktorý pomáha odstrániť častice NOx, ktoré Vaše auto, dodávka, nákladné vozidlo alebo autobus s dieselovým motorom vypúšťa do vzduchu. Od januára 2016 je AdBlue povinné pre väčšinu dieselových motorov počnúc generátormi až po veľké pracovné stroje.

Vedeli ste, že AdBlue sa používa aj na hnojenie záhrady?

Pre každú rastlinu je veľmi dôležité, aby mala v „jedálničku“ dusík. Vďaka nemu sa zasýtia, dozrejú, dajú bohatú a zdravú úrodu. Vysoko efektívnym zástupcom dusíka, ktorý obľubuje veľa záhradkárov, je AdBlue, alebo, inými slovami, močovina.

Bližšie informácie nájdete napr. v tomto príspevku:

https://ap37.ru/sk/fertilizer/when-sprinkled-with-urea-in-the-spring-urea-as-fertilizer-application-in-the-garden-and-in-the-garden.html

AdBlue predávame v 5 l a 10 l kanistroch za výhodnú cenu na všetkých našich prevádzkach a priamo si ho do auta môžete natankovať na Nitrianskej v Trnave.